Tak jsem se přestěhoval do Lovčiček

Znám ten kraj, protože jsem se narodil za lesem ve Ždánicích. Ale stejně je to pro mě obrovská změna. Doposud jsem bydlel jen v bytech. Bylo to pohodlné a někdy až komfortní. Mělo to své výhody, ale byl to takový ten „život za peníze“. Ne pro peníze, ale prostě za peníze. Člověk se o nic nestaral, nemusel nic zařizovat a nemusel se ani vlastně s nikým moc bavit. Jen platil aby dostal služby. A tak jsem to teď změnil, abych si to zkusil zase jinak. Řekněme, že tak nějak po svém a nejen za prachy. Ano, bude to pochopitelně náročnější, ale zase je to něco nového.

Stěhování

Ještě než popíšu jak bydlím, tak mi dovolte říci pár slov o stěhování. Jsem už poměrně zkušený harcovník a tak jsem věděl, že se nebudu stěhovat svépomocí a najmu si raději stěhováky. Protože mám mezi mými klienty stěhovací firmu z Brna, byla volba celkem jasná. Měl jsem to složitější, protože jsem musel některé věci nechat v někde v úschově, protože jsem prodal původní byt a nové bydlení jsem ještě neměl k dispozici. Naštěstí se firma Stěhování Cibulka postarala i o tuto věc a já mohl v klidu a s jednou taškou přečkat své bezdomovectví, na konci kterého jsem se konečně přesunul do mojí chaloupky a začal zde prožívat nejedno dobrodružství.

Topení

To je ta první věc, kterou jsem řešil hned včera, tedy první večer, který jsem zde strávil. Přijel jsem sem odpoledne, přebral jsem chalupu a zjistil, že je tady 5 stupňů. Takže jsem hned zatopil v kamnech a ujížděl do Brna pro přímotop. Přijel jsem domů okolo 18 hodiny a teplota uvnitř byla okolo 8 stupňů. Takže jsem opět zatopil a topil jsem do půlnoci. Teplota pomaličku vylezla až na 19 stupňů, ale od země šel stále poměrně silný chlad. No aby ne, když je podlaha kachličková. Nicméně v podkroví je příjemně a přímotopem si tady držím elegantních 22 stupňů. Takže ano, fyzikální zákony fungují a teplo opravdu stoupá vzhůru :-).

Spousta věcí

Po předchozích majitelích mi tady zbyla ohromná kupa věcí. Něco je pěkné a použitelné, ale něco je škaredé. Buď to rozdám, nebo to časem vyhodím, nebo to proletí komínem. Ekologie tím dostane možná trošku na prdel, ale myslím si, že celkově to asi přežije :-).

A co na to já?

Pro moje tělo je to pochopitelně veliká změna. Tepelný diskomfort mu dává na prdel, ale myslím si, že si v pohodě zvyknu. Holt možná přestanu chodit tak často bosky a v zimě si dám teplé ponožky. Ono všechno má své výhody a nevýhody a myslím si, že žít život, kdy je největší snahou dovést své materiální potřeby k dokonalosti, je nuda a nic pak člověka nenutí, aby se naučil jak si poradit. A ani se pak nic moc nenaučí. Tak uvidím co se naučím já. Kdo ví, co mě tady čeká a nemine a kdo ví, co mě mine.

Co teď a co potom

Z podnikání jsem zvyklý na poměrně dobře propracované plánování i time management. I když v tom mám i v podnikání rezervy. Tady se ale hodlám naučit nějaké lepší pravidelnosti co se týká denního rytmu, ale také budu muset počítat s tím, že bude nečekaně potřeba něco zařídit, přinést, odnést, přivézt, odvézt.

Nemám auto …

Myslím si, že to bez něj zvládnu a když ho budu potřebovat, tak holt někomu řeknu. Hlavně si myslím, že toho, co bude potřeba přivézt a odvézt autem bude ubývat.

Takže hurá do toho, ale zase ne moc hurá

Pustím se každý den do něčeho jiného, abych to tady zvelebil, uklidil, vyčistil. Ale z počátku zcela jistě nebudu bůh ví jak budovat, protože nemovitost na mě ještě není přepsaná na katastru nemovitostí a také se nehodlám strhat. Není tady nic proč bych tady aktuálně nemohl být, takže hezky v pohodě, v klidu a postupně … No a s chutí do toho :-).