Jak vyčistit krbové sklo

Vždycky když beru do rukou nějakou flašku s chemikálií, která se doma běžně používá, tak se zamýšlím nad tím, jestli je to fakt, ale fakt nutné. A tak, když jsem měl po nastěhování do mého nového (staršího) domu spoustu takového přemýšlení. Po předchozích majitelích jsem zde našel vše, co bylo potřeba. Ale je opravdu potřeba používat tolik chemikálií? Nikdy jsem nečistil krbové sklo, protože jsem neměl krb. Předchozí majitelka mi ukázala, co na to použila a tak jsem tuto chemickou zbraň dvakrát vyzkoušel. Ruce jsem měl pak smradlavé, zem potečenou a sklo sice čisté, ale podivný pocit, který říkal, že takto to fakt dělat nechci. A tak jsem se pídil po jiném řešení.

Jak vyčistit krbové sklo bez chemie a bez námahy?

Je to naprosto jednoduché. Navlhčíte papírový ubrousek, nebo třeba kousek toaletního papíru, naberete jím trochu popela a špinavé sklo šudlíte krouživými pohyby. Budete překvapení, jak snadno jde napálený hnědý povlak ze skla dolů. Poté co ho takto rozšudlíte po skle, utřete sklo suchým ubrouskem. Ano, pokud jste to nedělali dlouhou dobu, bude to obtížnější. Ale pokud budete toto čištění opakovat každý den, nebo alespoň obden, nezabere vám více než 5 minut.

Chemie na krbové sklo ano /ne

Odpověď na tuto otázku přesto není jednoznačná. Pokud máte silně zašpiněné krbové sklo, tak bude možná potřeba použít chemii. Ale opravdu s tím nespěchejte a vyzkoušejte nejprve moji metodu (moje není, protože ji zcela jistě používali lidé už před stovkami let, jen ne na krbová skla). Když totiž koupíte flašku s chemií, budete mít doma zase o jednu chemikálii více.